B-030H-0099-0090-NFB (Each)
Timing 3mm Pitch Belts - 99 tooth - 297x9 mm HTD - Nylon Covered Neoprene with Fibreglass Cords Belt
Skip to product information
1 of 4
Equivalent
MBA
Timing Belts Catalogue PDF
Idler Pulleys
3mm HTD Timing Pulleys
Price:
Each
Excludes GST and overseas Taxes & Duties
Qty: 2 available now
Order 50 or more
Base Category: Belts - Timing 3.000mm Pitch
Top Level Category: Belts - Timing 3.000mm Pitch - HTD - 9mm Wide - Single Sided
Product Details
Number of Teeth: 99
Nylon Covered Neoprene with Fibreglass Cords
  • Number of Teeth: 99
  • Length: 297mm
    (297mm is 11.693 in.)
  • Width: 9.0mm
    (9.0mm is 0.354 in.)