B-L9-0080-0127-NFB (Each)
Inch Timing Belts - 80 tooth - 762x12.7 mm 9.525mm Pitch L - Nylon Covered Neoprene with Fibreglass Cords Belt
Skip to product information
1 of 4
Equivalent
MBA
Timing Belts Catalogue PDF
Timing Pulleys Catalogue
Price:
Each
Excludes GST and overseas Taxes & Duties
Qty: 96 available now
Order 50 or more
Base Category: Belts - Inch Timing
Top Level Category: Belts - Inch Timing - 9.525mm Pitch L - 12.7mm Wide - Single Sided
Product Details
Number of Teeth: 80
Nylon Covered Neoprene with Fibreglass Cords
  • Number of Teeth: 80
  • Length: 762mm
    (762mm is 30 in.)
  • Width: 12.7mm
    (12.7mm is 0.5 in.)